Ndryshimi mes inspektimeve të "25 Prill"

95 bytes added ,  7 vjet më parë
v (Bot: Migrating 148 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q2531 (translate me))
== Vdekje ==
* [[1744]] - [[Anders Celsius]], fizikan suedez (lindi më [[1701]])
* [[2003]] - [[Robert Shvarc]] , shkrimtar dhe përkthyes i Gjermanishtes (lindi më [[1932]])
 
== Festa dhe përvjetore ==