Ndryshimi mes inspektimeve të "Kategoria e Tretë"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
[[Skeda:Kampionati i Kategorisë së tretë.png|200px|right|thumb]]
'''Kategoria e Tretë''' është kampionati i nivelit të katërt dhe më minimal të futbollit profesionist në [[Shqipëri]]. Në sezonin 2013-14 marrin pjesë 19 skuadra dhe fituesit fitojnë të drejtën për tu ngjitur në [[Kategoria e Dytë|Kategorinë e Dytë]] si dhe trofeun sezonal në finalen mes ekipeve renditura të parët në grupe. Skuadrat e renditura të fundit nuk mund të bien nga kategoria, por mund të provojnë sezonin tjetër për tu ngjitur një kategori më lart, ose për një renditje më të mirë.
 
==Ekipet pjesëmarrëse sezoni 2013-14==
'''*Grupi A'''<ref>[http://www.fshf.org/index.php/sq/kampionatet-e-tjere/kategoria-e-trete-a Grupi A]</ref>
 
{| class="wikitable sortable"
|-
|[[FK IDS Tirana]]
|[[TiranëKamëz]]
|-
|[[FK Jehona Kozare]]
|}
 
 
==Ekipet pjesëmarrëse sezoni 2013-14==
'''*Grupi B'''<ref>[http://www.fshf.org/index.php/sq/kampionatet-e-tjere/kategoria-e-trete-b Grupi B]</ref>
 
{| class="wikitable sortable"