Dallime mes rishikimeve të "Club Penguin"

70 bytes added ,  7 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: '''Club Penguin''' është lojë online(MMo)që përfshin një botë virtuale që përmban lojra online dhe aktivitete të ndryshme.E krijuar nga kompania New Horizon Interactive(tani...)
 
[[File:Disney Club Penguin Logo.svg|thumb|282x282px|Logo e Lojës.]]
'''Club Penguin''' është lojë online(MMo)që përfshin një botë virtuale që përmban lojra online dhe aktivitete të ndryshme.E krijuar nga kompania New Horizon Interactive(tani e njohurë si Disney Canada Inc.).Pas beta-testimit ,Club Penguin u vë në dispozicion të publikut më 24 tetor 2005.Në 2007 Club Penguin kishte 30 milion llogari të pordoruesve.Deri në korrik të 2013 Club Penguin kishte 200 milion logari të pordoruesve.