Dallime mes rishikimeve të "Elizabeta II"

58 bytes added ,  7 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[[Skeda:Elizabeth II greets NASA GSFC employees, May 8, 2007 edit.jpg|thumb|Elizabeth II 2007]]
'''Elizabeth II''' (lindi më [[21 prill]] [[1926]] në Mayfair, [[Londër]])si HRH (Her Royal Highness - sq: lartësia e saj mbretërore) Princesha Elizabeth Alexandra Mary of York; një kohë te shkurtër edhe HRH The Princess Elizabeth, Duchess ofDuchessof Edinburgh) dhe është mbretëresha e [[Britania e Madhe|Mbretërisë së Bashkuar të Britanisë së Madhe dhe Irlandës Veriore]].
 
Elizabeth II është vajza e parë, nga dy vajza që kishite, e mbreti George VI dhe Elizabeth Bowes-Lyon.
* [[Medalja e Artë e Lirisë]] - [[Kosovë]]
{{cung}}
 
 
[[Kategoria:Biografi]]
Anonymous user