Ndryshimi mes inspektimeve të "Rrethi i Lushnjes"

ska përmbledhje të redaktimeve
v (Bot: Migrating 34 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q206994 (translate me))
{{Korniza|Lushnjë District.svg|250px|right|Rrethi i Lushnjës}}
'''Rrethi i Lushnjës''' është njëri nga [[Rrethet e Shqipërisë|36-të rrethet]] e [[Shqipëria|Shqipërisë]]. Rrethi bën pjesë në [[Qarku i Fierit|Qarkun të Fierit]]. Rrethi i Lushnjës ka 143,000 banorë (sipas [[2004]]), një sipërfaqe prej 712 km² dhe kryeqendër [[Lushnje]]n.
 
== Ndarja administrative ==
Anonymous user