Dallime mes rishikimeve të "U.S. Route 66"

166 bytes added ,  8 vjet më parë
images
v (Bot: Migrating 31 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q79934 (translate me))
(images)
[[Skeda:Map of US 66.svg|thumb|right|200px]]<br />[[Skeda:US 66.svg|thumb|right|200px]]
[[Skeda:US 66.svg|thumb|right|200px]]
'''U.S. Route 66''' (E njohur edhe si ''Route 66, U.S. Highway 66, The Main Street of America (''Rruga Kryesore e Amerikës''), The Mother Road (''Rruga nënë'')'' dhe si ''Will Rogers Highway''. Rruga 66 u promovua më [[11]] [[Nëntori|Nëntor]] [[1926]].
 
 
== Lidhje të jashtë ==
 
* [http://www.illinoisroute66.org Official Website of Historic Route 66 (National Scenic Byway) in Illinois]
 
 
 
<gallery perrow="5">
Image:Deadman's Curve on Old Route 66, Tijeras Canyon NM.jpg
Image:Tewa Lodge, Albuquerque NM.jpg
Image:Old Route 66, Adrian Texas.jpg
</gallery>
 
[[Kategoria:Shtetet e Bashkuara]]