Ndryshimi mes inspektimeve të "Justin Timberlake"

No change in size ,  7 vjet më parë
Profesioni
(Runner Runner (2013), Film i vitit 2013)
(Profesioni)
| instrument = Vokal
| zhanri = [[Muzika pop|Pop dhe R&B]]
| profesioni = Këngëtar, aktorAktor, tekstshkruesTekstshkrues, biznismenBiznesmen
| label = Jive, RCA, Zomba
| bashkëpunim = [[N'Sync]] <br /> [[Nelly Furtado]] <br /> [[Jay-Z]] <br /> [[Timbaland]]
 
Gjatë kohës kur grupi ndërpreu punën , Timberlake realizoi albumet e tij të para solo <br /> [[Justified]](2002).Justin Timberlake pati fat me këtë album, pasiqë shiti 7 milion kopje. Pastaj albumi <br /> [[FutureSex/LoveSounds]](2006) si dhe hitet <br /> [[Cry Me A River]] <br /> [[Rock Your Body]]. Prej 2007 deri më 2012 Timberlake u përqendrua në karrierën e tij si aktor. Ai u paraqit në filmat si <br /> [[Rrjeti social]], <br /> [[Shokë me benefite]], <br /> [[Në kohë]] etj.
Në vitin 2013 ai vazhdoi karrierën e tij muzikore me albumin <br /> [[20/20 Experience]].
imberlakemberlake ka fituar 6 <br /> [[Grami]].
 
 
Anonymous user