Ndryshimi mes inspektimeve të "Kandili i detit"

270 bytes removed ,  7 vjet më parë
U kthye versioni 1408453 i bërë nga 79.106.109.176 (diskutimet)
(medusa)
(U kthye versioni 1408453 i bërë nga 79.106.109.176 (diskutimet))
{{fjala|Kandili i detit|Kandili}}
--[[Speciale:Kontributet/79.106.109.176|79.106.109.176]] 29 janar 2014 20:56 (CET)--[[Speciale:Kontributet/79.106.109.176|79.106.109.176]] 29 janar 2014 20:56 (CET)--[[Speciale:Kontributet/79.106.109.176|79.106.109.176]] 29 janar 2014 20:56 (CET)--[[Speciale:Kontributet/79.106.109.176|79.106.109.176]] 29 janar 2014 20:56 (CET)--[[Speciale:Kontributet/79.106.109.176|79.106.109.176]] 29 janar 2014 20:56 (CET)--[[Speciale:Kontributet/79.106.109.176|79.106.109.176]] 29 janar 2014 20:56 (CET)--[[Speciale:Kontributet/79.106.109.176|79.106.109.176]] 29 janar 2014 20:56 (CET){{fjala|Kandili i detit|Kandili}}
'''Kandili i detit''' është [[kafsha|kafshë]] deti me trup në trajtë kërpudhe e të bardhë si [[pelte]], që lëshon një lëngë djegës.Ka formën e umbrellës<ref><small>[[Fjalor i Gjuhës së Sotme Shqipe]] - [[Tiranë]], [[1980]] </small></ref>
{{zoo-cung}}
==Burim i të dhënave==
==B[[xc]]
<references />
 
[[Category:kafshë deti]]
 
[[ru:Medusozoa]]
ai mund te haje njerez sidomos pleqte se e kane gjakun e hidhur
ata jetojne vec e vec dhe ne grupe me nga nje person
trupi ka ngjyre te verdhe dhe lahet me shampo wash and go ose me jonson baby dhe lan dhembet me kolinoz colgate
47

edits