Dallime mes rishikimeve të "El Ninjo"

134 bytes added ,  7 vjet më parë
v (Bot: Migrating 74 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q7939 (translate me))
'''El-Ninjo''' (''[[Gjuha spanjolle|Spa.]] - djalosh'') është fenomen oqeaniko-atmosferik i cili krijohet me rastin e fluktuimit të drejtimit të erës dhe temperaturës së ujit në pjesën tropike të oqeanit të Qetë. ajo eshte nje dukuri natyrore qe shkakton reshje te shumta e permytje te medha ne disa rajone e thatesire te madhe ne rajone te tjera
 
== krijimi ==
Anonymous user