Ndryshimi mes inspektimeve të "Dollari"

4 bytes added ,  6 vjet më parë
v
|}
===== Dollari në Hong Kong dhe Makao =====
Në Dy [[Rajonet e Veçanta Administrative të Republikës Popullore të Kinës]] (Hong Kongu dhe Makao) përdoret një monedhë e përbashkët: Dollari i Hong Kongut.Në Makao dollari i Hong Kongut nuk është monedhë zyrtare, por përdoret shpeshherë së bashku me patasën makaoneze, ndërsa në Hong Kong është monedhë zyrtare.
{| class="wikitable"
|-