Ndryshimi mes inspektimeve të "Hersi Matmuja"

31 bytes added ,  6 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
Herciana Matmuja (1990). E lindur në Kukës vjen në Tiranë në moshën 8-vjeçare dhe angazhohet në Qendrën Kombëtare Kulturore të Fëmijëve, nga ku ngjitet me korin e fëmijëve në korin e operës “Don Zhuani”. Më pas, vazhdon studimet për Kanto në Liceun Artistik “Jordan Misja” dhe në vitin 2009 fillon studimet në Konservatorin “Santa Cecila” në Romë.
 
Hersi Matmuja është fituesja e Festivalit të 52-të Radio Televizionit Publik Shqiptar me këngën “Zemërimi i një nate”, me tekst të Jorgo Papingjit dhe muzikë nga Genti Lako. o konge kote fare kot kot kote
 
 
Anonymous user