Ndryshimi mes inspektimeve të "KF Trepça '89"

196 bytes added ,  6 vjet më parë
v
U kthyen ndryshimet e 83.252.126.98 (diskutimet) në versionin e fundit nga Addbot.
(veq qashtu)
v (U kthyen ndryshimet e 83.252.126.98 (diskutimet) në versionin e fundit nga Addbot.)
KF Trepça'89 gjatë periudhës 1945-1989 njihej si ''Rudari'', ndërsa gjatë periudhës 1989-2000 njihej si ''Minatori'89''. Për këtë klub kanë luajtur futbollist të njohur si [[Selman Berisha]], [[Sheremet Jusufi]],[[Sabit Osmani]], [[Elvis Osmani]], [[Seid Onbashi]], [[Riza Lushta]] dhe të tjerë.
 
Përveç lojtarëve nga [[Kosova]] ky ekip ka angazhuar dhe lojtarë nga vendet e tjera si Krasimir Stoev e Vasiliv Ivanov nga [[Bullgaria]], Isaa Moro nga [[Gana]], Xhemo Smjeqanin nga [[Bosna]] dhe të tjerë.
dhe të tjerë.
 
Që nga formimi i klubit në vitin 1989, ky klub arritjen më të madhe e ka në sezonin 2004/2005 duke arritur vedin e dytë në rradhitjen tabelare në [[Superliga e Kosovës|Superligën e Kosovës]].