Dallime mes rishikimeve të "Kupa e Shqipërisë 2012-13"

(Faqe e re: Statistika të '''Kupës së Shqipërisë''' në sezonin 2012-13. Ky është edicioni i 61të i Kupës në Shqipëri. Nisi në 12 Shtator, 201...)
 
8 fituesit nga turi i 2të u vunë në 2 grupe me 4 ekipe secili. Në secilin grup u luajtën 6 ndeshje për cdo ekip. 2 ekipet e para kalojnë në turin tjetër. Këto ndeshje u luajtën midis 4 Dhjetor 2012 dhe 5 Mars 2013.
 
==='''Grupi A==='''
{{col-begin}}
{{fb cl header |noqr=y}}
{{fb cl team|p=1 |t=Skenderbeu Korce |w=6 |d=0 |l=0 |gf=21|ga=8 |bc=#D0F0C0 |qualified=yes}}
{{fb cl team|p=2 |t=Kukësi |w=4 |d=0 |l=2 |gf=12|ga=7 |bc=#D0F0C0 |qualified=yes}}
{{fb cl team|p=3 |t=Kastrioti Kruje |w=2 |d=0 |l=4 |gf=8 |ga=13}}
{{fb cl team|p=4 |t=Shkumbini Peqin |w=0 |d=0 |l=6 |gf=4 |ga=17}}
{{Fb cl footer|u=6 Mars 2013 |s=[http://www.soccerway.com/national/albania/cup/20122013/quarter-finals/group-a/ Soccerway] |date=November 2012}}
{{col end}}
 
{| class="prettytable" bgcolor="#EFEFFF"
===Grupi B===
|-
{{col-begin}}
| Pozicioni || Skuadra || Pikë || Ndeshje || Golat
{{fb cl header |noqr=y}}
|------------
{{fb cl team|p=1 |t=Bylis Ballsh |w=4 |d=0 |l=2 |gf=15|ga=9 |bc=#D0F0C0 |qualified=yes}}
| 1 ||'''[[KS Skenderbeu]]'''||18||6||21-8
{{fb cl team|p=2 |t=Laci |w=4 |d=0 |l=2 |gf=12|ga=7 |bc=#D0F0C0 |qualified=yes}}
|------------
{{fb cl team|p=3 |t=Flamurtari Vlore |w=4 |d=0 |l=2 |gf=11|ga=7 }}
| 2 ||'''[[FK Kukësi]]'''||12||6||12-7
{{fb cl team|p=4 |t=Teuta Durres |w=0 |d=0 |l=6 |gf=5 |ga=20}}
|------------
{{col end}}
| 3 ||[[KS Kastrioti]]||6||6||8-13
|------------
| 4 ||[[KS Shkumbini]]||0||6||4-17
|}
 
==='''Grupi B==='''
 
{| class="prettytable" bgcolor="#EFEFFF"
|-
| Pozicioni || Skuadra || Pikë || Ndeshje || Golat
|------------
| 1 ||'''[[KF Bylis]]'''||12||6||15-9
|------------
| 2 ||'''[[KF Laçi]]'''||12||6||12-7
|------------
| 3 ||[[FK Flamurtari]]||12||6||11-7
|------------
| 4 ||[[KS Teuta]]||0||6||5-20
|}
 
==Gjysmë Finale==