Dallime mes rishikimeve të "Gjeografia e Holandës"

ska përmbledhje të redaktimeve
v (Bot: Migrating 23 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q1075528 (translate me))
Në pasuritë natyrore të këtij vendi llogariten: [[gazi natyror]], derivatet e [[nafta|naftës]], [[kripa]], [[rëra|zalli]] si dhe [[toka e punueshme]]. <!--natural gas, petroleum, peat, limestone, salt, sand and gravel, arable land-->
Hapësirat e shpallura me ligj ne "mbrojtje mjedisore" përbëjne rreth 12% të sipërfaqes së përgjithshme të Holandës
{{evropa-gjeo-cung}}
{{evropa-gjeo}}
 
[[Kategoria:Gjeografia e shteteve të Evropës|Holand]]
[[Kategoria:Holandë]]
Anonymous user