Ndryshimi mes inspektimeve të "Uagadugu"

915 bytes removed ,  6 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: {{Qytet |Qyteti = Ouagadougou |Gjuha vendase = Frengjisht |Emri në gjuhën vendase = |Lloji i vëndbanimit = Qytet |Nofka = Ouaga |M...)
 
{{Qytet (Burkina Faso)
|Qyteti = Ouagadougou
|Gjuha vendase Emri Frëngjisht = FrengjishtOuagadougou
|Emri në gjuhën vendase =
|Lloji i vëndbanimit = Qytet
|Nofka = Ouaga
|Moto =
|Stema_gjerësia =
|Pamje = Ouagadougou place nations unies.JPG
 
|Përshkrimi i pamjes =
<!--Administrimi territorial-->
|ShtetiRajoni = Burkina Faso[[Centre]]
|ShtetiProvinca federal = =[[Kadiogo]]
|RajoniKryetari = Casimir =Marin Ouagadougou-KryeqytetIlboudo
 
|Qarku =
|Bashkia =
|Komuna =
|Konteja =
|Komuniteti Autonom =
|Provinca =
|Distrikti =
|Kantoni =
|Departamenti =
<!--Sipërfaqja dhe Demografia -->
|Sipërfaqja = 219.,3
|Sipërfaqja urbane =
|Sipërfaqja metropolitane= 2805
|SipërfaqjaPopullsia Tokë = 1.475.223
|SipërfaqjaDendësia Ujë = 6,727
|Popullsia Zona urbane = 1475223 (2006)
|Dendësia Zona metropolitane = 6727
 
|Zona urbane = 1,359,520
<!-- Të dhëna-->
|Zona metropolitane = 1727390
<!-- Të dhëna-->
|Lartësia = 305
|Vendasit =
|Themelimi =
|Zona Kohore =
|Ora Verore =
|Kodi Postal =
|Prefiksi = 226 50
|TargaPartia e automjeteve = =
|WebFaqja Faqja Zyrtare = [http://www.mairie-ouaga.bf/ www.mairie-ouaga.bf]
|Aeroporti =
| gjer_g=12 | gjer_m=21 | gjer_s=26 | gjer_dr =N
|Kryetari i Bashkisë = Simon Compaoré
| gjat_g=-1 | gjat_m=-32 | gjat_s=-7 | gjat_dr =W
|Asambleja rajonale =
|Partia udhëheqëse =
|WebFaqja = http://www.mairie-ouaga.bf
|E-Posta =
|Harta_foto =
<!--Harta-->
|përshkrimi_harta =
|harta_gjerësi =
|harta =
|CoordAddon = type:city(1270284)_region:BF
<!--Koordinatat Mënyra #1-->
| gjer_g=12 | gjer_m=21 | gjer_s=26 | gjer_dr =N
| gjat_g=1 | gjat_m=32 | gjat_s=7 | gjat_dr =W
<!--Koordinatat Mënyra #2-->
|gjerësi =
|gjatësi =
}}