Dallime mes rishikimeve të "Pink Panther"

757 bytes added ,  8 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
v (Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet)
No edit summary
Pink Panther(shq.Pink Panteri) eshte nje film amerikan 2006.Aktoret e filmit jane:Beyonce Knowles(Kengtare),Emily Mortimer,Jean Reno,Kevin Kline.Producenti i ketij filmi eshte Robert Simonds.
[[Skeda:Pink_Panther.png|thumb|150px|Pink Panther - Personazhi te [[Filmi vizatimor]].]]
The '''Pink Panther''' apo [[shqiptimi]] '''Pink Panteri''' / '''Panteri Roza''' është një [[filmseri|film-seri]] mbi detektivin Inspector Clouseau, xhiruar nga [[regjisori]] [[Blake Edwards]].
 
Permbajtja
{{film-cung}}
Filmi hapet kur kryeinspektori Dreyfus Charles transmenton nje gjysme-finale te ndeshjes mes Kines dhe Frances.Trajneri francez Yves Gluant shkon poshte stadiumit me nje unaze ne dore Pink Panther.Trajneri sulmohet dhe Pink Panther u humb.Dreyfus fton ne hetim nje inspektor idiot Zhak Closeau.Skuadra vazhdon hetimin dhe filmin e shoqeron cdo here e qeshura.Ne nje restorant italian ku Zhak ka qene me te dashuren e tij a ndez restoranti dhe kete gje inspektori e perserit perseri.Kur Papes iu vjodh unaza inspektori idiot me skuadren e tij shkuan te hetojne. Papa rrefen cdo gje qe ndodhi ate nate.Inspektori idiot veshi rrobat e Papes dhe heren e dyte ai pa dashur bie prej ballkonit.Por nuk vritet.Kur skuadra tani me e heq inspektorin prej pune inspektori idiot zbulon dicka.Se Xania(Beyonce) ka vjedhur Panteren Roze.Inspektori idiot shpetoi Panteren Roze dhe besoj tani me se nuk eshte idiot por INSPEKTORI HERO.
 
[[Kategoria:Seriale të animuar]]
[[Kategoria:Filma amerikanë]]