Ndryshimi mes inspektimeve të "Zeki Muren"

12 bytes added ,  6 vjet më parë
== Biografia ==
 
Muren u rrit deri në kryeqytetin provincional të Bursës në Turqi perëndimore nga [[1950]] - [[1953]] ai studioi artet dekoratike në Stamboll në Akademinë e Arteve të Bukura duke filluar karrieren e tij muzikore. Albumi i parë Muren ishte lëshuar në vitin [[1951]] kohë në të cilën ai ishte këngëtar i rregullt i Radio Stambollit. Në vitin 1955,ai i prodhuar rekordin e tij të parë e artë .Zeki Muren në artin e muzeut është themeluar në bodrum ku Mureni ishte përdorur për të jetuar është vizituar nga më shumë se 200.000 njerëz në mes të hapjes më [[8 Qershor]] [[2000]] , dhe [[Dhjetor]] [[2006]].
 
== Vdekja ==
Anonymous user