Dallime mes rishikimeve të "Aci Hayat"

1 byte added ,  7 vjet më parë
(Faqe e re: Aci Hayat shqip ("Jetë e Hidhur") me regji të Abdulkadir Ceylan Ede është një seri e televizive. == Sezonat == * Sezona 1 (2005-2006) në Show Tv * Sezona 2 (2006-2007) në...)
 
== Tema e Serisë ==
 
Kush jetojnë në këtë lagje të [[StambollitStamboll]]-it,Mehmet dhe Nermin që e dojnë njëri-tjetrin deri në vdekje janë dy të rinj. Duan të martohen edhe pse janë në vështirësi për shkak të mungesës së parave. Varfëria është në të ardhur si një makth. Fati nga këto të dashuruarve fjalë për fjalë ende jeta është që të rrëmbehen nga njëri-tjetri. Nermini në ditën e dëshpërimit të varfërisë janë të shtyrë nga atë ditë, e të marrëveshen pavarësisht Mehmeti dhe Nermini nuk ishin të bindur për një ditë të ardhme që do të bejnë një jetë të lumtur.
 
== Aktorët ==
Anonymous user