Dallime mes rishikimeve të "1689"

74 bytes added ,  9 vjet më parë
[redaktim i pashqyrtuar][Redaktim i kontrolluar]
v (Bot: Migrating 116 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q7674 (translate me))
 
 
==Lindje==
* [[Montesquieu]] - shkrimtar francez, filozof i së drejtës dhe shtetit
 
==Vdekje==