Dallime mes rishikimeve të "1952"

57 bytes added ,  7 vjet më parë
v (Bot: Migrating 160 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q5272 (translate me))
* [[25 Tetor]] - [[Nazmije Hoxha]], këngëtare muzikës popullore
* [[27 Tetor]] - [[Roberto Benigni]], aktor dhe regjisor italian
* [[25 Shtator]] - [[Christopher Reeve]], aktor amerikan
==== Pa data ====
:''Datat e personave më poshtë nuk janë të shënuara në artikujt mbi biografinë e tyre:''
Anonymous user