Dallime mes rishikimeve të "Christopher Reeve"

=== Ngjarja ===
 
Më [[27 Maj]] [[1995]] Reeve u bë një trepalegjik,pasi u hedhur një kali gjatë një konkurrence të kuajve në [[Culpeper Virginia]]. Ai kërkohet një karrige me rrota dhe aparatin e frymëmarrjes për pjesën tjetër të jetës së tij. Ai lobuar me emër të personave me lëndime të palcës kurrizore dhe për kërkimet e qelizave embrionale të njeriut themelues Fondacionin "[[Christopher Reeve]]" dhe bashkë themelues Qendrën e kërkimeve Reeve-irvine.
 
=== Vdekja ===
Anonymous user