Dallime mes rishikimeve të "Sevdai Radogoshi"

ska përmbledhje të redaktimeve
'''Sevdai Radogoshi''' lindi në [[Gjakovë]] më {{?}} [[1958]], roli më i njohur i Sevdait është [[Qumili]] por ai ka luajtur më shumë se 20 role. Suksesi me i madhi i tij filloj në [[Vitet 1990|vitet 90]], shumë [[humorist]] të tjerë janë bë të njohur në programet e sevdai radogoshit, si [[Besim Dina]] e tjerë. Ai është prezent në mediat të ndryshme si në [[radio]] po ashtu edhe në [[TV staciona|TV stacionet]] kosovare. Ka marrë pjesë në mijra koncerte në botë. Ka tre vajza dhe një djalë, fëmijet e Sevdait kanë luajtur në disa filma të tij.
Mirëpo skeqet e para në estradë kishte punuar në vitin [[1973]], për t'u popullarizuar në mesin e viteve [[80]]-të me "Qumilin e paharruar.
 
{{aktor-cung}}
Anonymous user