Ndryshimi mes inspektimeve të "Njësia administrative Zagori"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Bot: Migrating 6 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q532999 (translate me))
v
| rrethi = [[Rrethi i Gjirokastrës]]
| bashkia =
| kryetari =Arqile Menkshi
| banor =
| posta =6012
| telefoni =088
| lartësia =500 m
| latitude =
| longitude =
| web =
}}
'''Komuna ZagorieZagori''' është një [[komunë]] në [[Rrethin e Gjirokastrës]] në [[Shqipëri]].<ref>[http://www.aac-al.org/komuna_info.php?idk=1358&idr=19&idq=6&l=a Shoqata e komunave]</ref>
 
Ndodhet rreth 500 metra mbi nivelin e detit dhe karakterizohet nga nje klime mesdhetare dhe ajer te paster.
 
Njihet si nje komune me numer te larte te intelektualeve ne raport per banore.
 
Popullsia eshte pergjithesisht autoktone por ne perberje gjen dhe minoritete vlleh dhe grek.
 
Pejsazhi natyror eshte mjaft i bukur por infrastruktura rrugore le per te deshiruar.
 
== Vendbanimet ==
{{ {{PAGENAME}} }}
<!-- == Gjeografia == !-->
<!-- == Historia == --!>
<!-- == Demografia == --!>
<!-- == Ekonomia == --!>
<!-- == Politika == --!>
<!-- == Kultura == --!>
<!-- == Lidhje të jashtme == !-->