Dallime mes rishikimeve të "Juri Gagarini"

2 bytes removed ,  8 vjet më parë
v
Kur erdhi ne tokë. Ne nje intervist te dhën per nje televizion. Ai tha që nuk kishte par kurrfar zoti atje lart. Më pas gagarin more kritika te medha nga kisha.
 
== Pas fluturimirfluturimit ==
Pas fluturimit, Gagarin u bë një njeri i famshëm në mbarë botën. Ai vizitoi Italin, Gjermanin, Kanadan, Brazilin, Japonin, dhe Finlandën si njeriu i parë në hapësirë. Ai vizitoi Mbretëria e Bashkuar tre muaj pas misionit të parë të tij duke vizituar qytetet e Londrës dhe Manchesterit, nga Machesteri ai ishte pritur me plot dashuri. Në vitin 1962 punoi si depudet i bashkimit sovjetik, dhe si kolonel i forcave ajrore. Më pas ai fillio ti perdor pijet alkoolike, dhe pas nje kohe gruaja e tij Valentina e zuri ne nje dhom hoteli me nje grua tjeter, dhe Yuri u hodh nga dritarja dhe morri nje te qar te madhe ne fytyr, Dhe keshtu paraqiten ndryshime fizike tek ai.
 
== Vdekja ==