Ndryshimi mes inspektimeve të "Perëndi Shpëto Mbretëreshën"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: '''Perëndi Shpëto Mbretëreshën''' i njohur edhe si '''Perëndi Shpëto Mbretin''' (kur monarku është mashkull) është një himn shumë i përhapur në botë.Ai është himni mbr...)
 
v
'''Perëndi Shpëto Mbretëreshën''' i njohur edhe si '''Perëndi Shpëto Mbretin''' (kur monarku është mashkull) është një himn shumë i përhapur në botë.Ai është himni mbretëror i [[Antigua dhe Barbuda]], [[Australia]], [[Bahamas]], [[Barbados]], [[Belize]], [[Kanada]], [[Grenada]], [[Zelanda e Re]], [[Ishujt Kuk]], [[Niue]], [[Tokelau]], [[Shën Kits dhe Nevis]], [[Tuvalu]] dhe i [[Mbretërisë së Bashkuar]].Po ashtu ai është himni kombëtar i [[Zelanda e Re]], [[Tokelau]] dhe i [[Mbretërisë së Bashkuar]].
[[Kategoria:Himne kombëtare]]