Ndryshimi mes inspektimeve të "Uellsi i Ri Jugor"

59 bytes removed ,  6 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: {{KUTIAUellsiiRiJugor}} '''Uellsi i Ri Jugor''' (New South Wales) është një shtet në Australi.Ai kufizohet me Viktoria (Australi) në jug, me Australinë Jugore|Aus...)
 
v
{{KUTIAUellsiiRiJugor}}
'''Uellsi i Ri Jugor''' (New South Wales) është një shtet në Australi.Ai kufizohet me [[Viktorian|Viktoria (Australi)]] në jug, me [[Australinë Jugore|Australia Jugore]] në perëndim dhe me [[Vendin e Mbretëreshave|Vendi i Mbretëreshave]] në veri.
[[{{gjeo-cung]]}}
[[Kategoria:Australia]]