Ndryshimi mes inspektimeve të "Krajkova (Drenas)"

No change in size ,  6 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Robot: Faqe e palidhur)
{{Faqe e palidhur|data=shtator 2012}}
Krojkova
Fshati Krojkovë gjendet ne komunen e Drenasit.Ka Diku rrettrreth 1000 banorë.Fshati Kroikovë mbulohet nga mali Kosmaç.Krojkova kufizohet me fshatrat:Llapushnik,Domonek,Shtrubullovë dhe Zabel I Ulët.
Krojkova njihet si një vendbanim i lashtë ku tregojnë edhe dokumentet e arkivave te ish Perandorisë Osmane,dhe asaj Austro-Hungareze.Krojkova njihet edhe si vend rezistencë i shumë luftërave gjatë shekujve.Sidomos gjatë luftes së fundit në Kosovë ku shumë të rinjë e të reja u radhiten në rreshtat e Ushtrisë Qlirimtare të Kosovës .
Anonymous user