Dallime mes rishikimeve të "Klima e Evropës"

160 bytes added ,  7 vjet më parë
v (Bot: Migrating 7 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q1318388 (translate me))
 
Veçori kryesore të saj janë verat e nxehta, dimrat e ftohtë me ngrica dhe shum borë. Reshje ka pak, por ato bien gjatë verës, kur bimëve u duhen më shumë.
hahahahahhahahahahhahahahahahahhahahahahahhahahhahahaahahahahahahahhaahhahahahahhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
 
=== Klima polare-subpolare ===
Anonymous user