Ndryshimi mes inspektimeve të "Sezoni i parë (Sam & Cat)"

ska përmbledhje të redaktimeve
| 28 || #BlooperEpisode || #PrapaKamerave
|-
| 29 || ##FresnoGirl || #VajzaKukull
|-
| 30 || #StuckInABox || #MbyllurNëNjëKuti
 
===== 25 - #DitaEGëzuar =====
* Regjisor: Steve Hoefer
* Skenarist: Dan Schneider & Warren Bell
Keti shpik një ditë pushim, kështu ajo mund t'i dhurojë dhurata kujtdo. Por ajo do që të marrë vesh se çfarë dhuratash i kanë blerë të tjerët. Prandaj ngrihet në darkë që të marrë vesh se ç'i kishte blerë Semi, dhe kur sheh dhuratën zhgënjehet shumë. Ditën tjetër, Keti e prish dhuratën e saj për Semin dhe vajzat nuk janë më shoqe me njëra-tjetrën. Por në fund, Keti kupton se Semi kishte ngatëruar etiketën e dhuratës, dhe ajo dhuratë ishte për Gumerin.
Keti shpik një ditë pushim, kështu ajo mund t'i dhurojë dhurata kujtdo.
 
==== 26 - #Loja ====
* Regjisor: Dan Frischman
* Skenarist: Dan Schneider & Jake Farrow
Semi dhe Keti shkojnë në ditëlindjen e një mikut të tyre, por të gjithë të ftuarit e kishin mendjen të luanin lojën "Brain Crush". Më vonë, edhe Dajsin e kap sindroma e kësaj loje dhe ai bëhet i varur prej saj, Më vonë, Keti duhet të bëjë një shfaqje me titul "Barbraham Linkoln", por askush nuk e dëgjon atë, prandaj, Semi urdhëron disa fëmijë që merren me arte marciale t'i thyejnë të gjithë PearPhone-t dhe PearPad-et e publikut.
 
==== 27 - #PijaFreskuese ====
* Regjisor: Adam Weissman
* Skenarist: Christopher J. Nowak & Dan Schneider
Semi dhe Keti kërkojnë që të blejnë pijen e tyre të preferuar "Soda e Qenit Blu", por kur shkojnë në supermarket, një polic e ka ndaluar shitjen e tyre dhe po i konfiskon të tëra kanoçet me pije. Semi dhe Keti mundohen që ta krijojnë këtë pije vetë dhe pas shumë ditësh punë dhe lodhje e arrijnë qëllimin, dhe i fshehin të gjitha shishet me "Sodën Blu" në kasaforta e tyre sekrete (episodi 13). Ato fillojnë ta shesin produktin e tyre, derisa një ditë, polici vjen në shtëpinë e tyre dhe iu kërkon të kujdesen për djalin e tij. Kur kthehet që ta marrë djalin, Keti padashje shtyp një buton që shpërthen të gjithë makinën që bënte "Sodën Blu". Polici e merr vesh që ato po bënin një gjë të jashtëligjshme, prandaj vendos që t'i arrestojë. Por Semi dhe Keti i luten, pasi të ndalosh gjënë më të preferuar të njerëzve është gjëja më e keqe.
 
==== 28 - #PrapaKamerave ====
* Regjisor: Adam Weissman
* Skenarist: Dan Schneider & Jake Farrow
* Shënim: Dan Schneider vazhdon traditën e tij për bërjen e episodeve me prapaskena. Ariana Grande shfaqet me flokët e saj origjinalë. Michael Eric Reid shfaqet në këtë episod si special. Jerry Trainor shfaqet në një skenë.
Jennette McCurdy, Ariana Grande, Cameron Ocasio, Maree Cheatham dhe Zoran Korach janë ulur në një restorant. Ata përballen me shumë njerëz ku iu tregojnë të qeshurat dhe gabimet gjatë episodeve të serialit Sam & Cat.
Anonymous user