Ndryshimi mes inspektimeve të "Uellsi i Ri Jugor"

24 bytes removed ,  6 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v
{{KUTIAUellsiiRiJugor}}
'''Uellsi i Ri Jugor''' (anglisht '''New South Wales''', ose shkurt '''NSW''') është një shtet në Australi.Ai kufizohet me [[Viktoria|Viktorian]] në jug, me [[Australina Jugore|Australinë Jugore]] në perëndim dhe me [[Vendi i Mbretëreshave|Vendin e Mbretëreshave]] në veri.
{{gjeo-cung}}
Anonymous user