Ndryshimi mes inspektimeve të "Viktoria"

2 bytes added ,  6 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: '''Viktoria''' (anglisht '''Victoria''') është një shtet në Australi.Ajo kufizohet me Uellsin e Ri Jugor në veri dhe me Australia Jugore|Australinë Jugore...)
 
v
'''Viktoria''' (anglisht '''Victoria''') është një shtet në Australi.Ajo kufizohet me [[Uellsi i Ri Jugor|Uellsin e Ri Jugor]] në veri dhe me [[Australia Jugore|Australinë Jugore]] në perëndim.
{{gjeo-cung}}
[[Kategoria:Australia]]