Ndryshimi mes inspektimeve të "Australia Jugore"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: '''Australia Jugore''' (anglisht '''South Australia) është një shtet në Australi.Ajo kufizohet me Australinë Perëndimore në perëndim, me Territori...)
 
v
'''Australia Jugore''' (anglisht '''South Australia) është një shtet në Australi.Ajo kufizohet me [[Australia Perëndimore|Australinë Perëndimore]] në perëndim, me [[Territori Verior (Australi)|Territorin Verior]] në veri dhe me [[Vendi i Mbretëreshave|Vendin e Mbretëreshave]], [[Uellsi i Ri Jugor|Uellsin e Ri Jugor]] dhe [[Viktoria|Viktorian]] në lindje.
{{gjeo-cung}}
[[Kategoria:Australia]]