Ndryshimi mes inspektimeve të "Riciklimi"

124 bytes added ,  6 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Reverted 1 edit by 79.106.7.183 (talk) identified as vandalism to last revision by Roboti Tung. (TW))
'''Reciklimi''' është procesimi i materialeve te përdorura në produkte të reja, në mënyrë që të reduktojë shpërdorimin e materialeve të dobishme. p.s(uaaaaa..... nuk gjej dot nje artikull per punen me projekt qe kam ne biologji e cila ka teme:riperdorimi dhe riciklimi)
 
'''R'''iciklimi eshte proçesi i riperpunimit te mbeturinave. Kohet e fundit ky proces ka nje zhvillim te gjere ne shume fusha industriale: te hekurit, drurit, plastikes, te qelqit (per te permendur ketu me te rendesishmet).
Anonymous user