Ndryshimi mes inspektimeve të "Petraq Kote"

382 bytes added ,  7 vjet më parë
u shtua nje poezi
(Korrektime letrare dhe gjuhesore)
(u shtua nje poezi)
...e në mua amfiteatri vdes.
 
'''Babait ( 1928 – 1996 )'''<br>
======<nowiki/>======
=== <br>
 
Atje, ku lotët me shkojnë pa më përfillur.<br>
=== <br>
<br>
...ti erdhe përgjysmë ===
<br>
'''T'''ani atje<br>
<br>
kuajt e Harresës hazdisin,<br>
<br>
kamzhiku i Kujtesës vitheve u bie pa reshtur,<br>
<br>
karroca e dhimbjes aty ka ngecur,<br>
<br>
treni i shpirtit vonohet<br>
<br>
aty… në Sheqmarinas.<br>
<br>
<br>
Sheq Marinas shkurt, 2006<nowiki/>
 
=== <br>...ti erdhe përgjysmë ===
 
======<nowiki/>======
...ti erdhe tek unë në gjysmë të jetës
 
Anonymous user