Dallime mes rishikimeve të "Hajrie Rondo"

710 bytes added ,  8 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][Redaktim i kontrolluar]
v (Reverted to revision 1317396 by Addbot on 2013-04-03T10:07:11Z)
No edit summary
{{pa referenca}}
{{Infobox person
[[Skeda:Hajrie Rondo.jpg|thumb|300px]]
| emri = Hajrie Rondo
| image = Hajrie Rondo.jpg
| datëlindja = [[1 mars]] [[1951]]
| vendlindja = [[Delvinë]]
| data e vdekjes =
| vendvdekja =
| kombësia = shqiptare
| nënshtetësia = shqiptare
| profesioni = aktore
| titulli =
}}
 
 
 
'''Hajrie Rondo''' është një [[aktore]] e mirënjohur shqiptare. Ka lindur më [[1 Mars]] [[1951]] në [[Delvina|Delvinë]].
 
Hajrie Rondo është tashmë një aktore me diapazon të gjerë. Ajo ka interpretuar në të gjitha gjinitë. Rondo ka luajtur rreth 120 role në teatër dhe rreth 40 role në filma. Jeton në [[Fier]].
 
 
== Filmografia ==
*[[Ballkan Pazar]] (2011)
*[[Ne dhe Lenini]] (2009), ............................. Semihaja
*[[Dhimbja e dashurisedashurisë]] (2008) ''serial''
*[[Tifozët]] (2004) - (TV), ............................... Frosa
*[[Borxhliu]] (1999) - (TV) , ............................. Fija
*[[Dashuri në krisma]] - (1997) (TV), ............. Zenepja
*[[Gjithë fajet i ka paraja]] - (1996) (TV)
*[[Pesha e kohës]] - (1988) , ........................... Evanthia
*[[Një vitëvit i gjatë]] - (1987) , .............................. Donika Saro
*[[Përrallë nga e kaluara]] - (1987) , ............... Tana
*[[Kush vdes në këmbë]] - (1984) , ................. Lina
*[[Një emër midis njerëzve]]-(1983)
*[[Nëntori i dytë]] - (1982), .............................. Lima Kepiego
*[[Agimet e stinës së madhe]], - (1981), ......... Xifja
*[[Vëllezër dhe shokë]] - (1980) , ..................... Mara
 
==Burimet==
 
[[Kategoria:Biografi shqiptarësh]]
[[CategoryKategoria:Aktorë shqiptarë]]
[[Kategoria:Njerëz nga Vlora]]