Ndryshimi mes inspektimeve të "6 dhjetor"

69 bytes added ,  6 vjet më parë
v (Bot: Migrating 145 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q2303 (translate me))
* [[1848]]. - [[Johann Palisa]], astronom austriak
* [[1932]]. - [[Nasiha Kapixhiq-Haxhiiq]], shkrimtare boshnjake
* [[1931]]. - [[Zeki Muren]], Këngëtar, Kompozitor dhe Aktor Turk.
 
== Vdekje ==
Anonymous user