Ndryshimi mes inspektimeve të "Xhamia Mehalles"

348 bytes removed ,  6 vjet më parë
http://darulehsan.org/
v (U kthyen ndryshimet e 109.69.5.39 (diskutimet) në versionin e fundit nga 217.73.129.39.)
(http://darulehsan.org/)
Xhamia Mehalles eshte nje Xhami ne rrugen Ali Demi ajo eshte nje xhami e vogel pa minare. Ne ketwe xhami falen te pesta namazet dhe mbas cdo namazi jacie ( darke ) lexohe dy hadithe nga libri i imama neveviut ose Munkhatab hadith nga Muhammad Ilyas Kandhlawi qe quhet Muntakhab Hadith . Ne kete xhami falet e xhumaja ( premtja ) gjithashtu . Ne kete xhami vine edhe xhemate islame nga pakistani , india etj per te perhapur fene islame ne Tirane dhe rrethet e saj ose ne rrethet e Shqiperise kjo thirrrje islame quhet Dawahiam oseeshte HuruxhMondi fisebililahMarku . Ju ftojme te na vizitoni ejani ne rrugen Ali Demi afer me Cezin dhe pallatin 148.
Anonymous user