Ndryshimi mes inspektimeve të "Stepa"

1 byte added ,  7 vjet më parë
v
Fix
v (Fix)
[[Figura:Prokudin-Gorskii-18.jpg|thumb|right|300px|Stepat në [[Kazakistani|Kazakistan]] dhe [[Uzbekistani|Uzbekistan]]]]
{{gjeo-cung}}
[[CategoryKategoria: Gjeografi]]
Aty bota shtazore është e varfër.Jetojnë kryesisht insektet,fluturat dhe shpendët.
Shpendët çerdhet e tyre i ndërtojnë në tokë.Vezët e tyre kanë ngjyrë të ngjajshme me mjedisin,për të mos u dalluar nga armiqet.