Dallime mes rishikimeve të "Ernie Hudson"

231 bytes removed ,  9 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
vNo edit summary
vNo edit summary
'''Ernest Lee "Ernie" Hudson Sr''' (lindur më [[17 Dhjetor]] [[1945]] ësht nje aktor i njohur amerikan ka luajtur ne shumë filma dhe shfaqje televizive por me te nojurit nga filmat qe ka luajtu ai janë [[The Crow film|The Crow]] dhe [[Gohstbuster]] etj...
 
| foto = [[File:10.17.09ErnieHudsonByLuigiNovi.jpg|250pxthumb|Ernie Hudson ne vitin 2009]]
{{Infobox aktor
 
| emri = Ernie
| foto = [[File:10.17.09ErnieHudsonByLuigiNovi.jpg|250px]]
| titulli =
| emri i lindjës = Erenest Lee Hudson Sr.
| ditëlindja = [[17 Dhjetor]] [[1945]]
| vendlindja = [[Benton Harbor]],[[Michigan
| ditëvdekja =
| vendvdekja =
| nacionaliteti = Amerikan
| webfaqja =
}}
==Jeta e Hershme dhe Edukimi==
Ernie ka lindur në qytetin [[Benton Harbor]] në [[Michigan]] qysh ne femirij i vdiqën te dy prinderit ne nëna e tij Meggie Donald vdiq nga tuberkulozi kur ai ishte 2 muajsh e morri ne kujdesje gjysha e tij nga ana e nënes se tij e quajt Arrana Donald ai kishte nje gjysëm vëlla me emrin Lewis Hudson.