Ndryshimi mes inspektimeve të "Islami Shi'i"

16 bytes added ,  6 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[[File:The MushafBranch of ImamShi'a AliIslam.jpgpng|thumb|Deget e Shiizmit]]
'''Shia '''
Feja e Shi’ajve qe themeluar nga një Çifut prej Jemenit i quajtur Abdullah ibn Sebe. Kjo fe ka filluar me vrasjen e Halifes së drejtë Uthman (radiallahu anhu) dhe u degëzua në shumë pjesë.
Anonymous user