Dallime mes rishikimeve të "Hiram Bingham"

v
v (Reverted to revision 1326085 by Addbot on 2013-04-04T16:58:19Z)
[[Figura:HirambinghamIII.jpg|thumb|'''Hiram Bingham III''']]
[[Figura:Hiram Bingham at MachuEspiritu PicchuPampa ruins 1911.jpg|thumb|Hiram Bingham në rrënojat e [[Maçu Piçu]], 1911]]
'''Hiram Bingham III''' ([[19 nëntor]] [[1875]] - [[6 qershor]] [[1956]]) ishte një studiues dhe politikan [[amerikan]]. Megjithëse konsiderohet si [[arkeolog]], atij gjithmonë i ka pëlqyer ta quanin [[eksplorator]]. Në [[1911]] zbuloi [[Maçu Piçu]]n, "qytetin e humbur të inkasve" në [[Peru]].
 
49

edits