Ndryshimi mes inspektimeve të "Rrufeja"

94 bytes added ,  6 vjet më parë
v
Reverted 1 edit by 217.21.159.128 (talk) identified as vandalism to last revision by Roboti Tung. (TW)
v (Reverted 1 edit by 217.21.159.128 (talk) identified as vandalism to last revision by Roboti Tung. (TW))
Mekanizmi i ngarkuar nga Cili ndarje ndodh është ende objekt i hulumtimit. Një tjetër hipotezë është mekanizëm polarizimi, Cili ka dy komponente :[19]
 
* 1. Pikat e akullit dhe shiun bëhet polarizuar elektrike si ata bien përmes fushës elektrike natyrore të Tokës;
* 1. debili eshte debil
* 2. Grimca Colliding akull bëhet akuzuar nga induksion elektrostatik (shih më lart).