Dallime mes rishikimeve të "Bleta"

17 bytes added ,  7 vjet më parë
 
== Prodhimi i mjaltit ==
Bletët e bëjnë mjaltin nga nektari i bimëve. Ato ushqehen me të. Mëpas nektarin e vendosin nëpër hoje dhe mandej e perpunojnë duke i shtuar edhe materie tjera deri sa te bëhet mjaltë. Një bletë në një vit mjaltë prodhon sa 1/12 e një luge çaji. Imagjinoni sa bletë duhen për të prodhuar mjaltë sa për të gjithë njerëzit. Kështu... Ruajini bletët nëse iu pëlqen mjalti.mos ja futni kot.
 
== Ruajtja ==
Anonymous user