Ndryshimi mes inspektimeve të "Stema e Belgjikës"

No change in size ,  7 vjet më parë
v
(Script) File renamed: File:Middle Coat of Arms of Belgium.svgFile:Middle coat of arms of Belgium.svg File renaming criterion #6: Harmonize file names of a set of images (so that only one part...
('Greater Coat of Arms of Belgium.svg' -> 'Great Coat of Arms of Belgium.svg' using GlobalReplace v0.2a - Fastily's PowerToys: new vector version)
v ((Script) File renamed: File:Middle Coat of Arms of Belgium.svgFile:Middle coat of arms of Belgium.svg File renaming criterion #6: Harmonize file names of a set of images (so that only one part...)
 
[[Skeda:Great Coat of Arms of Belgium.svg|thumb|]]
[[Skeda:State Coat of Arms of Belgium.svg|thumb|]]
[[Skeda:Middle_Coat_of_Arms_of_BelgiumMiddle coat of arms of Belgium.svg|thumb|]]
'''[[Stema]] e [[Belgjika|Belgjikës]]''' përmban një [[luan]], të quajtur "Luani belg" ose [[Leo Belgicus]]. Kjo është në përputhje me nenin 193 të [[Kushtetuta e Belgjikës|Kushtetutës së Belgjikës]]:
<blockquote>Kombi Belg merr ngjyrën e kuqe, të verdhë dhe të zezë si ngjyra kombëtare, dhe si stemë merr Luanin Belg me moton "BASHKIMI JEP FUQI".</blockquote>