Dallime mes rishikimeve të "Viktor Bruçeti"

ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
No edit summary
No edit summary
[[Skeda:Viktor Bruçeti.jpg|thumb|200px]]
Viktor Bruçeti, aktor i teatrit dhe kinematografisë, Artist i Merituar.
Lindi në Shkodër, më 26 shkurt 1938. Studimet e larta për aktor i nisi në Akademinë e Arteve në Bukuresht, Rumani, të cilat i nderpreu për shkak të keqësimit të marrëdhënieve politike ndërshtetërore të kohës. Më pas vazhdon studimet në Shkollën e Lartë "Aleksander Moisiu" në Tiranë.