Ndryshimi mes inspektimeve të "Hiperbola"

1 byte added ,  6 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
: "Ne mur, përsipër vatrës, varej një shpate e kohërave të vjetra që ''s'e ngre dot njeriu i sotëm as me dy duar''. Qe palla e Kastrioteve, e mbajtur brez pas brezi prej trimash qe nxori ajo dere e shkëlqyer. Turqit shkelen dhe plaçkiten kështjellën, por pallën s'e nganë, se asnjë s'që i zoti ta përdorte...
 
"Ndërsa për Skënderbeun thuhet në mënyre hiperbolike se e rrëmbeu shpatën sikur te jete ''e lehte si pende'', e ngjeshi në brez dhe shkoi kaluar në fortese.
 
Pjesët e pjerrëta përbejnë hiperbolën.
Anonymous user