Dallime mes rishikimeve të "Ferdinand Magelani"

[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
v (Bot: Migrating 10 interwiki links, now provided by Wikidata on d:Q1496)
 
Të gjitha këto zbulime nga ana e spanjollëve dhe portugezëve kanë kontribuar në zhvillimin e shpejtuar të tregtisë, detarisë dhe të ekonomisë në përgjithësi, e bashk me këtë, edhe në lidhjen e marrëdhënieve të reja shoqeroro - politike, përkatësisht në lindjen e kapitalizmit.
 
 
I falenderojm ata qe e ben nga AP LIDHJA E PRIZERENIT
 
== Lidhje të jashtme ==
Anonymous user