Ndryshimi mes inspektimeve të "Havarixhët"

49 bytes added ,  6 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: AVARIXHËT Pas vrasjes së Osmanit r.a., shumica e muslimanëve e pranuan për halif Aliun r.a.. Mirëpo, me këtë nuk qenë të kënaqur disa nga ashabët, si : Muaviu, Talha dhe Z...)
 
[[File:OmanIslam.png|thumb|Simboli Havarixheve]]
AVARIXHËT
Anonymous user