Ndryshimi mes inspektimeve të "Haraçina"

61 bytes removed ,  6 vjet më parë
Reverted 1 edit by 88.137.110.223 (talk). (TW)
(Reverted 1 edit by 88.137.110.223 (talk). (TW))
}}
 
== Gjeografia == [[ Haraçina eshte nje fshat shqiptar ne veri te maqedonise
 
== Demografia ==
== Ekonomia ==
 
== Kultura ==
 
== Historia ==
Në vitin 1845 në betejën e Katllanovës dhe Haraçinës ushtria e shqiptare e [[Dervish Cara|Dervish Carës]] u shpartallua nga forcat e mëdha osmane.
 
== Shih edhe ==