Ndryshimi mes inspektimeve të "Kali"

No change in size ,  6 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Bot: Migrating 166 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q726 (translate me))
[[Skeda:Horse 2005-08-06 (Cheval).jpg|256px|right|thumb|Kali]]
'''Kali''' (''Equus ferus caballus'') është një [[kafshë shtëpiake]] dhe [[kafshë njëthundrrake]]. Në vendet tona kali farmohetformohet më shumë për shfrytëzim gjatë [[punë]]s në [[rajonet rurale]] si dhe për [[rekreacion]], ndërsa më pak për ushqim.
 
== Llojet e kuajve ==
Anonymous user